Yasemin BAYAZIT HASSAN

Homeopat

Yasemin Bayazıt Hassan, Australian Homeopati Kuruluşlarına (AROH, AHA) kayıtlı profesyonel homeopattir.

Klasik homeopatiye 2005’de kronik hastalığının iyileşmesi ile ilgilenmeye başlayıp 2008-2009’da İstanbul’da Homeopati Derneği’nin açmıs olduğu sertifika programını bitirmiştir.

2009- 2012 yılları arasında Avustralya Endeovour College of Natural Health’de 4 yıllık Advanced Diploma of Homeopathy eğitimini tamamladı.

2014-2015de İngiltere Allen College’de Post Graduate Diploma in Homeopathy eğitiminde; homeopatic uygulamalarda görülen engeller, miasmatic yaklaşım, alopatik ilaç bağımlılarında homeopathic uygulama ve organopathy Dr. S.K. Banerjea’dan öğrendi.

2016 Ocak ve Şubat; Bengal Allen Medical Institu Calcutta Kliniginde Dr. Subrata K. Banerjea organizasyonunda birbirinden farklı yüzlerce hastalık durumlarında ve ileri patolojilerde homeopatik uygulamaları gözlemleyerek kayıt etti.

Yasemin Bayazıt Hassan, aktariye ürünleri alanında yaptığı 20 yıllık ticari hayati boyunca, doğru kullanıldığında şifalı bitkilerin insanlar üzerindeki iyileştirici etkisini gözlemlemiştir. Bu süreçte tedavi ve iyileştirmeye ilgi duymuş, Aromaterapi, Fitoterapi ve Massage Terapi kurslarını tamamlamıştır. Ayrıca, Avustralya’da yaşadığı yıllar içerisinde 2013 de IVHHD Certificate in Meditation Teaching & Holistic Counselling, IVHHD Certificate Chair Yoga Instructor elde etmiştir.

Avustralya’da homeopatic practitioner olarak çalışırken, Yeni Vatan Gazetesinde köşe yazarlığı ve radyo konuşmaları yapmıştır.

Ayrıca katıldığı seminer ve on-line kurslar :

  • “Sensational Homeopathy” seminar by Mahesh Gandhi
  • “Modern Obstacles to Cure &Toxicity 4 Sessions” by Jon Gamble
  • Organotherapy, Drainage and Detoxification” by Dr. Joe Rozencwajg
  • “Case Solution” by Jeremy Sherr
  • “Sensational Homeopathy Seminar” by Alize Timmerman
  • Rose Quartz” webinar by Peter Tumminella
  • “Lac Humanum” with Patricia Hatherly
  • “Homeopathy & Mental Health” by Ann Manning &Kerry Schweigert.